Nettverksswitcher
-7% 4 290,- Ord. pris 4 595 kr 136 kr/mnd Ekskl. mva
HPE Aruba 2530-24G Switch Kostnadseffektiv Layer 2-switch med 24 porter!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-7% 9 799,- Ord. pris 10 495 kr 310 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530-48G-POE+ Switch
48 porters Gigabit switch med PoE+, perfekt for stemme, video og trådløs trafikk.
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-7% 6 490,- Ord. pris 6 995 kr 205 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530-24G-PoE+ Switch
24-porters Gigabit-switch med PoE+, perfekt for tale, video og trådløs trafikk!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
3 995,- 126 kr/mnd Ekskl. mva
img
Cisco SG300-28
24-porters administrerbar gigabitswitch
  • Portantall 26
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
1 på lager
1 399,- Ekskl. mva
img
D-Link Web Smart DGS-1210-10P
10-porters Gigabit Smart-switch med PoE
  • Portantall 10
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
4 på lager
1 799,- Ekskl. mva
img
Ubiquiti UnifiSwitch 8GE Ports POE 150W
Managert PoE+switch med SFP
  • Portantall 8
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
+10 på lager
3 359,- 106 kr/mnd Ekskl. mva
img
Ubiquiti UniFi Switch US-24-250W
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
9 på lager
2 799,- 89 kr/mnd Ekskl. mva
img
7 på lager
3 595,- 114 kr/mnd Ekskl. mva
img
Ubiquiti UniFi Switch US-48
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP+, SFP
  • Vifte Ja
5 på lager
-12% 790,- Ord. pris 895 kr Ekskl. mva
img
HPE 1820-8G
Smart switch fra HP med 8 porter
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
1 299,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
13 589,- 430 kr/mnd Ekskl. mva
img
Cisco Catalyst 2960X-24PS-L
Høy sikkerhet og brukervennlighet
  • Portantall 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
2 på lager
7 599,- 240 kr/mnd Ekskl. mva
img
Ubiquiti UniFi Switch US-48-500W
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP+, SFP
  • Vifte Ja
7 på lager
1 595,- Ekskl. mva
img
Cisco SG300-10
Vokser med bedriften din
  • Portantall 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
6 på lager
10 049,- 318 kr/mnd Ekskl. mva
img
Cisco Catalyst 2960X-24TS-L
Switchen som vokser med bedriften
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
3 på lager
-7% 6 990,- Ord. pris 7 495 kr 221 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530-48-PoE+ Switch
  • Portantall 48
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
1 på lager
995,- Ekskl. mva
img
Ubiquiti Unifiswitch 8 Ge Ports
  • Portantall 8
  • Vifte Nei
7 på lager
1 439,- Ekskl. mva
img
Ubiquiti EdgeRouter PoE
Avansert sikkerhet, monitorering og administrasjon
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 5
  • Antall WAN-porter 1
+10 på lager
3 795,- 120 kr/mnd Ekskl. mva
Ubiquiti EdgeSwitch 24
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
+10 på lager
-7% 4 290,- Ord. pris 4 595 kr 136 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530-24G Switch
Kostnadseffektiv Layer 2-switch med 24 porter!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-7% 9 799,- Ord. pris 10 495 kr 310 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530-48G-POE+ Switch
48 porters Gigabit switch med PoE+, perfekt for stemme, video og trådløs trafikk.
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-7% 6 490,- Ord. pris 6 995 kr 205 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530-24G-PoE+ Switch
24-porters Gigabit-switch med PoE+, perfekt for tale, video og trådløs trafikk!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-12% 790,- Ord. pris 895 kr Ekskl. mva
img
HPE 1820-8G
Smart switch fra HP med 8 porter
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-7% 6 990,- Ord. pris 7 495 kr 221 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530-48-PoE+ Switch
  • Portantall 48
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
1 på lager
-8% 3 290,- Ord. pris 3 595 kr 104 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE 2530-8G-POE+ Switch
Med PoE+ og Combo SFP
  • Portantall 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-23% 219,- Ord. pris 284 kr Ekskl. mva
img
Netgear ProSafe GS108
Kostnadseffektiv gigabitløsning
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-8% 2 290,- Ord. pris 2 495 kr 72 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE 1920-24G
En ordentlig smart switch
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
4 på lager
-15% 1 790,- Ord. pris 2 095 kr Ekskl. mva
img
Cisco Rv325
Et kraftig, fleksibelt, tilgjengelig og svært pålitelig nettverk
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 16
  • Antall WAN-porter 2
7 på lager
-8% 3 490,- Ord. pris 3 795 kr 110 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE 1920-48G
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
4 på lager
-19% 149,- Ord. pris 185 kr Ekskl. mva
img
D-Link DGS 105
5-porters gigabit-switch i metallkabinett
  • Portantall 5
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-10% 179,- Ord. pris 199 kr Ekskl. mva
img
Netgear ProSafe GS105
Gigabitytelse i miniformat!
  • Portantall 5
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-16% 199,- Ord. pris 237 kr Ekskl. mva
img
D-Link DGS 108
Switch i miniformat med 8 stk. 10/100/1000 Mbps LAN-porter
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-35% 599,- Ord. pris 923 kr Ekskl. mva
img
Netgear Prosafe Plus Gs108pe
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Ja
+10 på lager
-14% 2 590,- Ord. pris 2 995 kr 82 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE 1820-48G
Smart 48-porter gigabit switch fra HP
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
+10 på lager
-23% 115,- Ord. pris 149 kr Ekskl. mva
img
Netgear FS208
Enkel og rimelig nettverkstilkobling
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-7% 5 039,- Ord. pris 5 399 kr 159 kr/mnd Ekskl. mva
img
Cisco Smart SG200-50
De smarte svitsjene i Cisci 220- og 200-serien gir alle de funksjonene du trenger for å skape et grunnleggende bedriftsnettverk
  • Portantall 50
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
-12% 2 190,- Ord. pris 2 495 kr 69 kr/mnd Ekskl. mva
img
+10 på lager
-12% 2 190,- Ord. pris 2 495 kr 69 kr/mnd Ekskl. mva
img
+10 på lager
595,- Ekskl. mva
img
7 på lager
1 095,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
895,- Ekskl. mva
img
4 på lager
225,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
1 145,- Ekskl. mva
img
HPE SFP (mini-GBIC) transceivermodul
Opp til 550 m med multimode
+10 på lager
845,- Ekskl. mva
img
8 på lager
695,- Ekskl. mva
img
3 på lager
445,- Ekskl. mva
img
Zyxel PoE 12HP
  • Produsent ZyXEL Communications
+10 på lager
3 995,- 126 kr/mnd Ekskl. mva
img
4 på lager
215,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
745,- Ekskl. mva
img
1 på lager
495,- Ekskl. mva
img
9 på lager
1 845,- Ekskl. mva
img
7 på lager
495,- Ekskl. mva
img
9 på lager
445,- Ekskl. mva
img
D-Link DPE-301GI
  • Produsent D-Link
2 på lager

Switcher

Et bra nettverk krever bra switcher for å holde ytelsen på topp. Her finner du de switchene vårt for både Fast Ethernet- og Gigabit-nettverk.

Det viktigste med en switch er så klart om den har nok porter til å kunne ta hånd om alle enhetene du vil koble til den, men det finnes også andre funksjoner som kan være viktige. Mer om de funksjonene finner du under.

Core vs. Edge

En core switch er en bryter som er plassert nært kjernen i nettverket ditt og denne må takle veldig mye belasting. Edge swicher er de bryterne som kobler sammen nettverkets ulike klienter med core switchen.

Unmanaged eller ikke?

Det finns mange ulike typer switcher avhengig av dine krav og hva de skal brukes til. Kanskje trenger du en smart switch med webgrensesnitt eller en managed lag 2 switch? Vi har selvsagt disse pluss unmanaged switcher og lag 3 switcher. Er du usikker på hvilken som passer dine behov, ikke nøl med å ta kontakt med våre eksperter.

PoE og PoE+

Kanskje trenger du mulighet til å forsyne de tilkoblede enhetene med strøm, for eksempel hvis det er IP-telefoner eller kameraer som skal kobles til. Hvis dette er tilfelle skal du se etter switcher med PoE, som betyr Power over Ethernet. Hvis du skal koble til mer avanserte enheter som videotelefoner, kameraer med tilt-/pan-funksjon eller aksesspunkter for utendørsbruk, bør du satse på en switch med PoE+, da disse kan mate ut en effekt på 30 Watt.

SFP Standard

Hvis en enhet støtter SFP-standard (også kalt GBIC eller mer rett mini-GBIC) betyr det at du finner en ekspansjonsplass på enheten der du kan montere en SFP-modul. SFP-moduler lar deg ekspandere enheten med den typen tilkoblingsport du trenger. For eksempel hvis du vil koble sammen to switcher ved hjelp av fiber. Da kan du montere inn en SFP-modul med nettopp fibeltilkobling.

Annet

Andre ting man kan behøve å tenke på er at switchen kanskje må være stillegående hvis den skal stå åpent der folk jobber, og det er så klart alltid en fordel om den ikke bruker så mye strøm. Sist men ikke minst er det bra om switchen har QoS (Quality of Service) hvis både vanlig datatrafikk, ip-telefoni, streaming og annet skal passere gjennom switchen.