Bestill senest 19/12 for å motta leveransen din før jul. Gjelder varer på lager.

Nettverksswitcher
Bestselger 5 995,- 190 kr/mnd Ekskl. mva
HPE Aruba 2530-24G Switch Kostnadseffektiv Layer 2-switch med 24 porter!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
Bestselger 6 495,- 205 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE OfficeConnect 1950 24xGbit, SFP+ Web-mgd Switch
Svært prisvennlig L3-switch med 10-gigabits uplink
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP+
  • Vifte Ja
7 på lager
10 995,- 348 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530 48xGbit, SFP PoE+ 382W Web-mgd Switch
48 porters Gigabit switch med PoE+, perfekt for stemme, video og trådløs trafikk.
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
3 på lager
Bestselger 6 995,- 221 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530 24xGbit, SFP PoE+ 195W Web-mgd Switch
24-porters Gigabit-switch med PoE+, perfekt for tale, video og trådløs trafikk!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
1 395,- Ekskl. mva
img
D-Link Web Smart DGS-1210-10P
10-porters Gigabit Smart-switch med PoE
  • Portantall 10
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
4 på lager
Bestselger 1 045,- Ekskl. mva
img
HPE OfficeConnect 1820 8xGbit, Web-mgd Switch
Smart switch fra HP med 8 porter
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
16 799,- 531 kr/mnd Ekskl. mva
img
Cisco Catalyst 2960X-24PS-L
Høy sikkerhet og brukervennlighet
  • Portantall 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
3 på lager
2 984,- 94 kr/mnd Ekskl. mva
img
Zyxel GS1920-24HP
Smartswitch med 24 porter, IGMP, livstidsgaranti og PoE Plus med 375W budsjett
  • Portantall 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
2 på lager
3 595,- 114 kr/mnd Ekskl. mva
img
Cisco SF300-24PP
Cisco 300-serien tilbyr sikkerhet, ytelse og trafikkhåndtering til en lav pris
  • Portantall 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
5 på lager
9 595,- 303 kr/mnd Ekskl. mva
img
Cisco Catalyst 2960X-24TS-L
Switchen som vokser med bedriften
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
1 på lager
Bestselger 7 495,- 237 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530 48x, SFP PoE+ 382W Web-mgd Switch
  • Portantall 48
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
4 på lager
959,- Ekskl. mva
img
Ubiquiti Unifi Switch 8
  • Portantall 8
  • Vifte Nei
+10 på lager
1 399,- Ekskl. mva
img
Ubiquiti EdgeRouter PoE
Avansert sikkerhet, monitorering og administrasjon
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 5
  • Antall WAN-porter 1
+10 på lager
3 845,- 122 kr/mnd Ekskl. mva
img
Ubiquiti EdgeSwitch 24
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
2 på lager
799,- Ekskl. mva
img
Ubiquiti EdgeRouter Lite
EdgeMax retter seg mot bedrifter/enterprise og selvfølgelig også avanserte hjemmebrukere.
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 3
  • Antall WAN-porter 1
+10 på lager
Bestselger 3 795,- 120 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 2530 8xGbit, SFP PoE+ 67W Web-mgd Switch
Med PoE+ og Combo SFP
  • Portantall 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
2 899,- 92 kr/mnd Ekskl. mva
img
1 på lager
1 395,- Ekskl. mva
img
D-Link Web Smart DGS-1210-08P
8-porters Gigabit Smart switch med PoE
  • Portantall 8
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
2 på lager
-23% 219,- Ord. pris 284 kr Ekskl. mva
Netgear ProSafe GS108 Kostnadseffektiv gigabitløsning
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
Nyhet 4 995,- 158 kr/mnd Ekskl. mva
img
2 på lager
Nyhet 3 695,- 117 kr/mnd Ekskl. mva
img
Netgear ProSAFE XS505M
  • Portantall 5
  • SFP Standard SFP+
  • Vifte Ja
2 på lager
Nyhet 2 495,- 79 kr/mnd Ekskl. mva
img
Netgear GS110EMX
  • Portantall 10
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
2 på lager
Nyhet 1 995,- Ekskl. mva
img
Netgear GS110MX
  • Portantall 10
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
4 på lager
Nyhet 3 199,- 101 kr/mnd Ekskl. mva
img
Netgear MS510TX
  • Portantall 8
  • SFP Standard SFP+
  • Vifte Ja
2 på lager
Nyhet 4 149,- 131 kr/mnd Ekskl. mva
img
Netgear MS510TXPP
  • Portantall 8
  • SFP Standard SFP+
  • Vifte Ja
2 på lager
Nyhet 1 795,- Ekskl. mva
img
Ubiquiti EdgeRouter ER-4
  • Portantall 4
  • Gjennomstrømmingshastighet 4000 *Mbit/s
Nyhet 12 995,- 411 kr/mnd Ekskl. mva
img
Nyhet 645,- Ekskl. mva
img
Mikrotik RB260GSP PoE switch
  • Portantall 6
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
Nyhet 15 495,- 490 kr/mnd Ekskl. mva
img
Nyhet 3 895,- 123 kr/mnd Ekskl. mva
img
Mikrotik CRS317-1G-16S+RM Cloud Router Switch
Svært prisvennlig 16-porters SFP+ switch
  • Portantall 1
  • SFP Standard SFP+, SFP
  • Vifte Ja
Nyhet 860 995,- 26 209 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE Aruba 8400 Campus Core Switch
  • Produsent Hewlett Packard Enterprise
Nyhet 10 495,- 332 kr/mnd Ekskl. mva
img
Mikrotik 1036-8G-2S+ Cloud Core Router
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 8
Nyhet 23 995,- 759 kr/mnd Ekskl. mva
img
Nyhet 495,- Ekskl. mva
img
Direktronik RJ45 Cable Lock 10-Pcs Red
Lås fast RJ45-kabelen slik at du slipper unødvendige avbrudd på viktige tilkoblinger
  • Produsent Direktronik
Nyhet 495,- Ekskl. mva
img
Direktronik RJ45 Cable Lock 10-Pcs Black
Lås fast RJ45-kabelen slik at du slipper unødvendige avbrudd på viktige tilkoblinger
-23% 219,- Ord. pris 284 kr Ekskl. mva
img
Netgear ProSafe GS108
Kostnadseffektiv gigabitløsning
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-28% 1 999,- Ord. pris 2 794 kr Ekskl. mva
img
Zyxel Gs1900-24HP
Smartswitch med 24 porter, livstidsgaranti og PoE Plus
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
4 på lager
Ny lavere pris 299,- Ord. pris 366 kr Ekskl. mva
img
Linksys LGS108
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-11% 3 999,- Ord. pris 4 476 kr 126 kr/mnd Ekskl. mva
img
Zyxel GS1900-48HP
Smartswitch med 48 porter, livstidsgaranti og PoE Plus
  • Portantall 48
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
2 på lager
Ny lavere pris 3 999,- Ord. pris 4 577 kr 126 kr/mnd Ekskl. mva
img
Linksys LGS552
  • Portantall 52
  • SFP Standard SFP+
  • Vifte Ja
1 på lager
-31% 429,- Ord. pris 619 kr Ekskl. mva
img
TP-Link TL-SG1008P
8 port gigabitswitch med PoE
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-14% 2 590,- Ord. pris 2 995 kr 82 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE OfficeConnect 1820 48xGbit, SFP Web-mgd Switch
Smart 48-porter gigabit switch fra HP
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
3 på lager
Ny lavere pris 1 999,- Ord. pris 2 177 kr Ekskl. mva
img
Linksys LGS124P Gigabit PoE Switch
  • Portantall 24
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Ja
4 på lager
-19% 1 999,- Ord. pris 2 456 kr Ekskl. mva
img
D-Link DGS-1100-24P
Prisgunstig løsning for hjemmekontor og mindre kontor
  • Portantall 24
+10 på lager
-35% 199,- Ord. pris 308 kr Ekskl. mva
img
TP-Link JetStream TL-SG108E Easy Smart Switch
Smart og driftssikker 8-porters gigabitswitch
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
Ny lavere pris 1 199,- Ord. pris 1 355 kr Ekskl. mva
img
Linksys LRT214
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 5
  • Antall WAN-porter 1
6 på lager
Ny lavere pris 699,- Ord. pris 763 kr Ekskl. mva
img
Linksys LGS108P
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
2 på lager
Ny lavere pris 2 999,- Ord. pris 3 242 kr 95 kr/mnd Ekskl. mva
img
Linksys Smart LGS326P
  • Portantall 26
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
1 på lager
Ny lavere pris 799,- Ord. pris 925 kr Ekskl. mva
img
Linksys LGS124
  • Portantall 24
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Ja
2 på lager
-9% 2 899,- Ord. pris 3 195 kr 92 kr/mnd Ekskl. mva
img
HPE OfficeConnect 1920S 24xGbit, SFP PPoE+ 185W Web-mgd Switch
Svært prisvennlig switch designet for SMB-bedrifter
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
+10 på lager
Ny lavere pris 2 299,- Ord. pris 2 817 kr 73 kr/mnd Ekskl. mva
img
Linksys Smart LGS318P
  • Portantall 18
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Ja
2 på lager
Ny lavere pris 1 799,- Ord. pris 1 946 kr Ekskl. mva
img
Linksys Smart LGS318
  • Portantall 18
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
1 på lager
Ny lavere pris 189,- Ord. pris 225 kr Ekskl. mva
img
Linksys LGS105
  • Portantall 5
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
-25% 16 919,- Ord. pris 22 599 kr 535 kr/mnd Ekskl. mva
img
2 på lager
545,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
1 095,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
945,- Ekskl. mva
img
3 på lager
225,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
1 295,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
695,- Ekskl. mva
img
HPE SFP (mini-GBIC) transceivermodul
Opp til 550 m med multimode
+10 på lager
265,- Ekskl. mva
img
1 på lager
845,- Ekskl. mva
img
6 på lager
945,- Ekskl. mva
img
6 på lager
695,- Ekskl. mva
img
5 på lager
1 395,- Ekskl. mva
img
1 på lager
255,- Ekskl. mva
img
5 på lager
Anbefalt 495,- Ekskl. mva
img
+10 på lager
2 895,- 92 kr/mnd Ekskl. mva
img
5 på lager
4 495,- 142 kr/mnd Ekskl. mva
img
1 på lager

Switcher

Et bra nettverk krever bra switcher for å holde ytelsen på topp. Her finner du de switchene vårt for både Fast Ethernet- og Gigabit-nettverk.

Det viktigste med en switch er så klart om den har nok porter til å kunne ta hånd om alle enhetene du vil koble til den, men det finnes også andre funksjoner som kan være viktige. Mer om de funksjonene finner du under.

Core vs. Edge

En core switch er en bryter som er plassert nært kjernen i nettverket ditt og denne må takle veldig mye belasting. Edge swicher er de bryterne som kobler sammen nettverkets ulike klienter med core switchen.

Unmanaged eller ikke?

Det finns mange ulike typer switcher avhengig av dine krav og hva de skal brukes til. Kanskje trenger du en smart switch med webgrensesnitt eller en managed lag 2 switch? Vi har selvsagt disse pluss unmanaged switcher og lag 3 switcher. Er du usikker på hvilken som passer dine behov, ikke nøl med å ta kontakt med våre eksperter.

PoE og PoE+

Kanskje trenger du mulighet til å forsyne de tilkoblede enhetene med strøm, for eksempel hvis det er IP-telefoner eller kameraer som skal kobles til. Hvis dette er tilfelle skal du se etter switcher med PoE, som betyr Power over Ethernet. Hvis du skal koble til mer avanserte enheter som videotelefoner, kameraer med tilt-/pan-funksjon eller aksesspunkter for utendørsbruk, bør du satse på en switch med PoE+, da disse kan mate ut en effekt på 30 Watt.

SFP Standard

Hvis en enhet støtter SFP-standard (også kalt GBIC eller mer rett mini-GBIC) betyr det at du finner en ekspansjonsplass på enheten der du kan montere en SFP-modul. SFP-moduler lar deg ekspandere enheten med den typen tilkoblingsport du trenger. For eksempel hvis du vil koble sammen to switcher ved hjelp av fiber. Da kan du montere inn en SFP-modul med nettopp fibeltilkobling.

Annet

Andre ting man kan behøve å tenke på er at switchen kanskje må være stillegående hvis den skal stå åpent der folk jobber, og det er så klart alltid en fordel om den ikke bruker så mye strøm. Sist men ikke minst er det bra om switchen har QoS (Quality of Service) hvis både vanlig datatrafikk, ip-telefoni, streaming og annet skal passere gjennom switchen.