Nettverksswitcher
4 999,- 160 kr/mnd Ekskl. moms
HPE 2530-24G Switch Kostnadseffektiv Layer 2-switch med 24 porter!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
6 495,- 208 kr/mnd Ekskl. moms
img
HPE 2530-24G-PoE+ Switch
24-porters Gigabit-switch med PoE+, perfekt for tale, video og trådløs trafikk!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
10 på lager
-18% 12 999,- Ord. pris 15 898 kr 416 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco Catalyst 2960X-24PS-L
Høy sikkerhet og brukervennlighet
  • Portantall 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
2 på lager
6 995,- 224 kr/mnd Ekskl. moms
img
Ubiquiti UniFi Switch US-48-500W
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP+, SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
2 599,- 83 kr/mnd Ekskl. moms
img
HPE 2530-8G-POE+ Switch
Med PoE+ og Combo SFP
  • Portantall 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
4 på lager
2 149,- 69 kr/mnd Ekskl. moms
img
Ubiquiti UnifiSwitch 8GE Ports POE 150W
Managert PoE+switch med SFP
  • Portantall 8
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
8 på lager
3 995,- 128 kr/mnd Ekskl. moms
img
HPE 2620-24-PPoE+ Switch
Ideell for VoIP og konvergerende kommunikasjoner
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
1 på lager
8 995,- 288 kr/mnd Ekskl. moms
img
HPE 2530-48G Switch
Kostnadseffektiv Layer 2-switch med 48 porter!
  • Portantall 48
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
1 på lager
1 995,- Ekskl. moms
img
HPE 1920-24G
En ordentlig smart switch
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
7 på lager
-23% 999,- Ord. pris 1 299 kr Ekskl. moms
img
Netgear ProSafe GS724Tv4
Gigabit Smart Switch med 24 10/100/1000Mbps RJ45-porter, 2 dedikerte SFP (mini-GBIC)-porter.
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
6 på lager
-7% 2 199,- Ord. pris 2 371 kr 70 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco Smart SG200-26
24-porters smartswitch
  • Portantall 26
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Nei
5 på lager
279,- Ekskl. moms
img
Netgear ProSafe GS108
Gigabitytelse i miniformat!
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
2 899,- 93 kr/mnd Ekskl. moms
img
+10 på lager
-10% 3 299,- Ord. pris 3 672 kr 106 kr/mnd Ekskl. moms
img
HPE 2530-8G Switch
Fantastisk fleksibilitet
  • Portantall 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Nei
+10 på lager
-30% 769,- Ord. pris 1 095 kr Ekskl. moms
img
HPE 1820-8G
Smart switch fra HP med 8 porter
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
1 449,- Ekskl. moms
img
Ubiquiti EdgeRouter PoE
Avansert sikkerhet, monitorering og administrasjon
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 5
  • Antall WAN-porter 1
9 på lager
3 095,- 99 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco SF300-24PP
Cisco 300-serien tilbyr sikkerhet, ytelse og trafikkhåndtering til en lav pris
  • Portantall 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
6 på lager
3 899,- 125 kr/mnd Ekskl. moms
img
Ubiquiti UniFi Switch US-24-250W
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-18% 769,- Ord. pris 939 kr Ekskl. moms
Cisco Smart SG200-08 Switch med Gigabithastigheter på alle 8 porter og støtte for avansert sikkerhet
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
7 på lager
-18% 12 999,- Ord. pris 15 898 kr 416 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco Catalyst 2960X-24PS-L
Høy sikkerhet og brukervennlighet
  • Portantall 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
2 på lager
-23% 999,- Ord. pris 1 299 kr Ekskl. moms
img
Netgear ProSafe GS724Tv4
Gigabit Smart Switch med 24 10/100/1000Mbps RJ45-porter, 2 dedikerte SFP (mini-GBIC)-porter.
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
6 på lager
-7% 2 199,- Ord. pris 2 371 kr 70 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco Smart SG200-26
24-porters smartswitch
  • Portantall 26
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Nei
5 på lager
-10% 3 299,- Ord. pris 3 672 kr 106 kr/mnd Ekskl. moms
img
HPE 2530-8G Switch
Fantastisk fleksibilitet
  • Portantall 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Nei
+10 på lager
-30% 769,- Ord. pris 1 095 kr Ekskl. moms
img
HPE 1820-8G
Smart switch fra HP med 8 porter
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
-18% 769,- Ord. pris 939 kr Ekskl. moms
img
Cisco Smart SG200-08
Switch med Gigabithastigheter på alle 8 porter og støtte for avansert sikkerhet
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
7 på lager
2 395,- 77 kr/mnd Ekskl. moms
img
Zyxel GS2210-8HP
L2 switch med 8 porter, IGMP, livstidsgaranti og PoE Plus med 180W budget
  • Portantall 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
-7% 1 499,- Ord. pris 1 608 kr Ekskl. moms
img
Cisco RV320
Høy sikkerhet i et lite format
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 6
  • Antall WAN-porter 2
5 på lager
1 195,- Ekskl. moms
img
Cisco SG110D-08HP
  • Portantall 8
3 på lager
949,- Ekskl. moms
img
Zyxel GS1900-8HP
Vifteløs smartswitch med 8 porter, livstidsgaranti og PoE Plus
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
4 på lager
5 299,- 170 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco SG300-28PP
En Eco vennlig switch
  • Portantall 28
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
4 på lager
-11% 829,- Ord. pris 928 kr Ekskl. moms
img
Cisco RV130
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 4
  • Antall WAN-porter 1
8 på lager
-20% 559,- Ord. pris 699 kr Ekskl. moms
img
HPE 1410-16 Switch
16-porters fast ethernet-switch!
  • Portantall 16
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
6 på lager
-13% 15 999,- Ord. pris 18 318 kr 512 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco Catalyst 2960X-48TS-L
Alt i ett switch for det litt større nettverket
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
3 på lager
2 729,- 87 kr/mnd Ekskl. moms
img
Cisco SG300-10PP
  • Portantall 10
  • SFP Standard Combo SFP
  • Vifte Ja
2 på lager
3 879,- 124 kr/mnd Ekskl. moms
img
HPE 1820-48G
Smart 48-porter gigabit switch fra HP
  • Portantall 48
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
6 på lager
-13% 1 099,- Ord. pris 1 270 kr Ekskl. moms
img
Cisco SG110-16
  • Portantall 16
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
3 på lager
-8% 1 289,- Ord. pris 1 399 kr Ekskl. moms
img
HPE 1810-24 v2
Oppfølgeren til populære 1810-24 er her!
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
1 på lager
745,- Ekskl. moms
img
HPE SFP (mini-GBIC) transceivermodul
Opp til 550 m med multimode
7 på lager
2 095,- 67 kr/mnd Ekskl. moms
img
6 på lager
895,- Ekskl. moms
img
9 på lager
1 045,- Ekskl. moms
img
8 på lager
440,- Ekskl. moms
img
+10 på lager
3 995,- 128 kr/mnd Ekskl. moms
img
4 på lager
349,- Ekskl. moms
img
Zyxel PoE 12HP
  • Produsent ZyXEL Communications
+10 på lager
1 895,- Ekskl. moms
img
1 på lager
5 795,- 185 kr/mnd Ekskl. moms
img
1 på lager
495,- Ekskl. moms
img
+10 på lager
795,- Ekskl. moms
img
Netgear ProSafe AGM731F
SFP fibermodul gigabit multimode
1 på lager
795,- Ekskl. moms
img
3 på lager
440,- Ekskl. moms
img
D-Link DEM 311GT
Høypresterende og pålitelig tranceiver
5 på lager
840,- Ekskl. moms
img
8 på lager
595,- Ekskl. moms
img
2 på lager

Switcher

Et bra nettverk krever bra switcher for å holde ytelsen på topp. Her finner du de switchene vårt for både Fast Ethernet- og Gigabit-nettverk.

Det viktigste med en switch er så klart om den har nok porter til å kunne ta hånd om alle enhetene du vil koble til den, men det finnes også andre funksjoner som kan være viktige. Mer om de funksjonene finner du under.

Core vs. Edge

En core switch er en bryter som er plassert nært kjernen i nettverket ditt og denne må takle veldig mye belasting. Edge swicher er de bryterne som kobler sammen nettverkets ulike klienter med core switchen.

Unmanaged eller ikke?

Det finns mange ulike typer switcher avhengig av dine krav og hva de skal brukes til. Kanskje trenger du en smart switch med webgrensesnitt eller en managed lag 2 switch? Vi har selvsagt disse pluss unmanaged switcher og lag 3 switcher. Er du usikker på hvilken som passer dine behov, ikke nøl med å ta kontakt med våre eksperter.

PoE og PoE+

Kanskje trenger du mulighet til å forsyne de tilkoblede enhetene med strøm, for eksempel hvis det er IP-telefoner eller kameraer som skal kobles til. Hvis dette er tilfelle skal du se etter switcher med PoE, som betyr Power over Ethernet. Hvis du skal koble til mer avanserte enheter som videotelefoner, kameraer med tilt-/pan-funksjon eller aksesspunkter for utendørsbruk, bør du satse på en switch med PoE+, da disse kan mate ut en effekt på 30 Watt.

SFP Standard

Hvis en enhet støtter SFP-standard (også kalt GBIC eller mer rett mini-GBIC) betyr det at du finner en ekspansjonsplass på enheten der du kan montere en SFP-modul. SFP-moduler lar deg ekspandere enheten med den typen tilkoblingsport du trenger. For eksempel hvis du vil koble sammen to switcher ved hjelp av fiber. Da kan du montere inn en SFP-modul med nettopp fibeltilkobling.

Annet

Andre ting man kan behøve å tenke på er at switchen kanskje må være stillegående hvis den skal stå åpent der folk jobber, og det er så klart alltid en fordel om den ikke bruker så mye strøm. Sist men ikke minst er det bra om switchen har QoS (Quality of Service) hvis både vanlig datatrafikk, ip-telefoni, streaming og annet skal passere gjennom switchen.