img

Intel Ethernet Converged Network Adapter X520-LR1

6 995 kr Ekskl. mva 221 kr/mnd (Ved leie i 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare
  • Frakt fra: 99 kr
  • Artikkelnr.
  • 5010976306
  • Prod. art. nr.
  • E10G41BFLRBLK

Raske fakta

Produsent
Intel
Grensesnitts
PCI Express
Formfaktor
Internal
Datakjedeprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Dataoverføringshastighet
10000 Mbps
Low profile
Ja
Ethernet Kontroller
Intel X520
Portantall
1

Nøkkelfunksjoner

  • SFP+ connectivity
  • Low-profile
  • Load balancing on multiple CPUs
  • ISCSI remote boot support
  • Fiber Channel over Ethernet (FCoE) support
  • Intel Direct Cache Access (DCA)
  • MSI-X support

 

  • Low latency interrupts
  • Header splits and replication in receive
  • IPsec offload
  • Virtual Machine Load Balancing (VLMB)
  • Watchdog timer

Produktinformasjon

Intel's family of adapter, the Intel' Ethernet Converged Network Adapter X520 with SFP+ connectivity, is the flexible and scalable Ethernet adapter for today's demanding data center environments. Data center networks are being pushed to their limits. The escalating deployments of servers with multi-core processors and demanding applications such as High Performance Computing (HPC), database clusters, and video-on-demand are driving the need for 10 Gbps connections. Customers require flexible and scalable I/O solutions to meet the rigorous requirements of running mission-critical applications in virtualized and unified storage environments.

Spesifikasjoner

Topptekst
Produsent Intel
Nettverk og kommunikasjon
Datakjedeprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataoverføringshastighet 10000 Mbps
Ethernet Kontroller Intel X520
Tilkoblingsteknologi Kablet
Nettverkstilknytning / Nettverks-/transportprotokoll TCP/IP, UDP/IP, IPSec, iSCSI
Nettverkstilknytning / Protokoll for fjernstyrt administrasjon SNMP, RMON, RMON, SNMP
Nettverksfunksjoner Flow control, VLAN support, packet filtering, Quality of Service (QoS), Virtual Machine Device Queues (VMDq)
Kompatibel standard IEEE 802.3, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1ae, IEEE 802.1as
Ekspansjon / Tilkoplinger
Tilkoblinger 1 x 10GBase-LR - LC single-mode x 2
Generelt
Nettverkstilknytning / Grensesnitts(databuss)-type PCI Express 2.0 x8
Nettverk / Type Nettverksadapter
Enhetstype Network adapter
Formfaktor Internal
Low profile Ja
Package Type Bulk (without box)
Nettverk
Portantall 1
Nettverkstilknytning / Kabelføringstype Ethernet 10GBase-LR